czyli, co w półkach piszczy...

Na gazetce szkolnej biblioteki:

Wystawa kartek (koło hafciarskie):

haft

Z tej okazji w bibliotece:

gościliśmy pluszowe misie - najlepszych przyjaciół dzieci.

oglądaliśmy wystawę i czytaliśmy książki, których bohaterami są misie.

robiliśmy sobie pamiątkowe zdjęcia.

wybieraliśmy najsympatyczniejszego misia.

misiu

Stefan Żeromski – patron naszej szkoły

W związku z obchodami Dni Patrona - Stefana Żeromskiego w bibliotece szkolnej można było obejrzeć wystawę poświęconą życiu i twórczości tego pisarza. Uczniowie naszej szkoły mogli przeczytać cytaty i fragmenty napisanych przez niego książek. Odbył się również konkurs rysunkowy i ortograficzny dla uczniów klas młodszych, a uczniowie klas 4-7 wzięli udział w konkursie wiedzy o Stefanie Żeromskim. Uczniowie klas gimnazjalnych w ramach obchodów Dni Patrona mogli wziąć udział w konkursie na najciekawszą prezentację poświęconą Stefanowi Żeromskiemu.

Polska nasza Ojczyzna.

Uczniowie klasy III c we współpracy z panią bibliotekarką przygotowali i zorganizowali dla uczniów klas pierwszych zajęcia opowiadające o Polsce, jej symbolach i historii. Materiały zgromadzone w bibliotece pozwoliły nie tylko przygotować ciekawą prezentację, ale również zainteresować najmłodszych historią naszej Ojczyzny.

Dzień Postaci z Bajek

W Dniu Postaci z Bajek szkolne korytarze zaroiły się od baśniowych postaci. Pojawiły się wesołe krasnoludki z Królewną Śnieżką, Smerfy z Gargamelem, Minionki, zwierzęta z doktorem Dolittle, oraz Cruella i dalmatyńczyki. W zabawie wzięli udział nie tylko uczniowie, ale również nauczyciele przeistaczając się w tym jedynym dniu w roku w bohaterów bajek i baśni.

Koło czytelnicze przygotowało komnatę wróżki. Tajemnicze postaci: wróżki i Kopciuszkaw prawdziwej atmosferze z bajki przyjmowały zwiedzające maluszki w bajkowych przebraniach. W komnacie można było zobaczyć prawdziwy pantofelek Kopciuszka i czarodziejską różczkę wróżki, która wyczarowała kolorowe motyle unoszące się nad głowami. Podsumowaniem niech będą słowa: „Czytanie bajek jest jak podróż do krainy marzeń”

bajki

Pasowanie na czytelnika

16 listopada pierwszoklasiści uczestniczyli w "Pasowaniu na czytelnika biblioteki szkolnej". Pani bibliotekarka mgr Barbara Węgrzyn wspólnie z kołem czytelniczym zapoznała dzieci z zasadami korzystania z biblioteki.

Starsze koleżanki wystąpiły jako książki i przedstawiły młodszym od siebie kolegom i koleżankom, jak należy z nich korzystać. Potem nastąpiło ślubowanie pierwszaków, a po nim pierwszy raz wypożyczanie książek. Na pamiątkę tego spotkania każdy pierwszoklasista otrzymał zakładkę, którą miał ozdobić w klasie lub w domu. Od tego dnia pierwszaki wypożyczają już książki z biblioteki. Oby tych wypożyczeń było wiele! Wszyscy im tego życzymy!

pasowznie

Dzień Praw Dziecka

Na zajęciach zorganizowanych w bibliotece szkolnej uczniowie mogli poznać swoje prawa i obowiązki, a także dowiedzieć się co to znaczy, że nasze prawa kończą się tam, gdzie zaczynają się prawa innego człowieka, i dlaczego niesumienne wykonywanie naszych OBOWIĄZKÓW może spowodować ograniczenie naszych PRAW. Ciekawi? Odpowiedzi znajdziecie w bibliotece.

Książki uczą nas i bawią ORIGAMI

Uczniowie młodszych klas wzięli udział w zajęciach plastycznych w bibliotece szkolnej. Z wielką przyjemnością wykonywali prace z papieru techniką origami korzystając z pomysłów zaczerpniętych z dostępnych w bibliotece książek.

origami