"Biblioteka jest miejscem zaczarowanym.
Blisko tu do bajki i prawdy, do uśmiechu i wzruszeń".

/BARBARA LEWANDOWSKA/

Pani mgr Barbara Węgrzyn serdecznie zaprasza uczniów SP 6, aby odwiedzali bibliotekę szkolną od poniedziałku do piątku w godzinach 7.45 – 13.45.

Pani mgr Urszula Kozub serdecznie zaprasza uczniów klas 2 i 3 gimnazjalnych do biblioteki szkolnej.

Poniedziałek i wtorek - 8.00 - 14.00

Środa, czwartek i piątek - 8.00 - 13.30

Pamięci naszej koleżanki Alicji Lower

Mówiliśmy do Ciebie:  Alicja, Alusia, Ala.

Znaliśmy Cię jako poważną, dystyngowaną  Alicję -  nauczycielkę edukacji wczesnoszkolnej i nauczyciela bibliotekarza, ale także Alusię duszę towarzystwa lubiącą raczyć nas anegdotami, cytatami, żartami podszytymi inteligentnym, „czarnym humorem”. Zapamiętamy  Twoje  role  w teatrze nauczycielskim,  które nas bawiły i wzbudzały zachwyt, nie zapomnimy o Twoim  zabawnym, a jednocześnie czułym i serdecznym sposobie na  „wytrząsanie” smuteczków dzieci, które odwiedzały bibliotekę, a ich buzie z różnych powodów nie wyrażały radości.

Powtarzamy zatem za antycznym poetą Horacym – Non Omnis Moriar [Nie Wszystek Umrę]. Alicjo, Alusiu, Alu  zostaniesz na zawsze z nami w pamięci naszej i naszych uczniów.