"Biblioteka jest miejscem zaczarowanym.
Blisko tu do bajki i prawdy, do uśmiechu i wzruszeń".

/BARBARA LEWANDOWSKA/

Pani mgr Barbara Węgrzyn serdecznie zaprasza uczniów SP 6, aby odwiedzali bibliotekę szkolną od poniedziałku do piątku w godzinach 7.45 – 13.45.

Pani mgr Urszula Kozub serdecznie zaprasza uczniów klas 2 i 3 gimnazjalnych do biblioteki szkolnej:

poniedziałek  7.30 - 14.00    koło czytelnicze 13.30 - 14.00
wtorek              7.30 - 14.00    koło czytelnicze 13.30 - 14.00
środa                 7.45 - 13.45
czwartek             7.45 - 13.45
piątek                7.45 - 13.45

DOKUMENTACJA

• REGULAMIN BIBLIOTEKI SZKOLNEJ
  1. Z wypożyczalni mogą korzystać wszyscy uczniowie, nauczyciele, pracownicy szkoły.
  2. Wypożyczalnia udostępnia swoje zbiory od 1 września.
  3. Czytelnik odpowiada materialnie za zniszczenie, uszkodzenie lub zgubienie książki.
  4. Książki wypożycza się na okres dwóch tygodni.
  5. Jednorazowo można wypożyczyć 2 – 3 książki.
  6. W bibliotece obowiązuje zakaz spożywania posiłków i picia napojów.
  7. Uczniowie klas VI oddają książki do biblioteki do 10 czerwca.
  • REGULAMIN KORZYSTANIA Z CZYTELNI MULTIMEDIALNEJ
  1. Korzystanie z czytelni powinno służyć przede wszystkim celom informacyjnym i edukacyjnym Korzystanie z komputerów w w/w celach traktowane jest priorytetowo.
  2. Czytelnia jest czynna w godzinach pracy biblioteki.
  3. Uczeń zamierzający korzystać ze stanowiska komputerowego jest zobowiązany poinformować o tym fakcie nauczyciela bibliotekarza oraz wpisać się do zeszytu odwiedzin.
  4. Użytkownik ma prawo:
  • korzystania z Internetu,
  • zapisywania wyników poszukiwań na własnych nośnikach danych,
  • korzystania na miejscu z wydawnictw multimedialnych dostępnych w bibliotece oraz bibliotecznych baz danych.
  1. Użytkownikowi zabrania się:
  • podejmowania wszelkich działań powodujących dewastację lub uszkodzenie komputera,
  • instalowania (uruchamiania) oprogramowania przyniesionego przez użytkownika,
  • wprowadzania jakichkolwiek zmian w oprogramowaniu,
  • łamania zabezpieczeń systemu,
  • samowolnego usuwania usterek w działaniu oprogramowania i urządzeń stanowiących wyposażenie stanowisk komputerowych,
  • wnoszenia i spożywania jakichkolwiek produktów żywnościowych, w tym napojów.
  1. Dostęp do Internetu nie może być wykorzystywany dla czynności niezgodnych z prawem.
  2. Nauczyciele bibliotekarze mają prawo kontrolować czynności wykonywane przez uczniów przy komputerze.
  3. Użytkownicy zobowiązani są do przestrzegania niniejszego regulaminu.

• STATYSTYKA CZYTELNICTWA w roku szkolnym 2017/2018