"Szczęśliwa 13"

...to każdy uczeń wiedzieć powinien!

Nasza biblioteka mieści się na I piętrze, pod numerem 13. Jest w niej 7350 książek i innych materiałów bibliotecznych. Posiada bogaty księgozbiór podręczny ułożony według UKD. Uczniowie mogą korzystać z katalogu: kartkowego, alfabetycznego, rzeczowego, systematycznego. W bibliotece obowiązuje wolny dostęp do półek - uczeń sam wybiera sobie książki. Klasy I-III mają osobne regały z książkami. Natomiast uczniowie klas IV-VI swoją literaturę mają ułożoną alfabetycznie. Zbiory sytematycznie są uzupełniane z różnych źródeł finansowych (dary od uczniów,  nauczycieli, rodziców, projekt  "Książki naszych marzeń").

Biblioteka jest miejscem bardzo przyjaznym, wspiera naukę uczniów, pozwala rozwinąć ich zainteresowania, zapewnia rozrywkę i relaks. Na przerwach dzieci mogą tu odpocząć w ciszy lub posłuchać starszych kolegów czytających na głos fragmenty książek.

Wszelkie informacje związane z biblioteką znajdują się na tablicy informacyjnej obok wejścia do niej.