Wybory opiekunów Samorządu Uczniowskiego i Rzecznika Praw Ucznia

31 maja 2019

W dniu 31.05.2019r. odbyły się wybory równe, tajne i powszechne na opiekuna Samorządu  Uczniowskiego i Rzecznika Praw Ucznia. Powołano Komisję Wyborczą, w skład, której weszło 4 członków.  Nad głosowaniem czuwali opiekunowie SU.

W głosowaniu na opiekuna Samorządu Uczniowskiego wzięło udział 299 uczniów spośród  423 uprawnionych do głosowania.  Oddano 299 głosów w tym 10 (dziesięć) głosów nieważnych. Spośród wszystkich oddanych głosów, opiekunami SU zostali nauczyciele, którzy otrzymali największą liczę głosów od uczniów w poszczególnych grupach wiekowych: p. Ewa Pogoda i p. Ewa Osetek Będą pełnić tą funkcję w roku szkolnym 2019/2020.

W głosowaniu na opiekuna Rzecznika Praw Ucznia wzięło udział 299 uczniów spośród 423 uprawnionych do głosowania. Oddano 299 głosów  w tym 18 (osiemnaście) nieważnych. Spośród wszystkich oddanych głosów, Rzecznikiem Praw Ucznia został nauczyciel, który otrzymał największą liczę głosów od uczniów w poszczególnych grupach wiekowych -  p. Monika Majewska. Będzie pełnić tą funkcję w roku szkolnym 2019/2020.

Wybory poprzedziła kampania wyborcza, która miała następujący przebieg:

- ogłoszenie wyborów na terenie szkoły - ustne i pisemne

- klasy dokonały wyboru maksymalnie dwóch kandydatów na opiekunów Samorządu Uczniowskiego i jednego kandydata na Rzecznika Praw Ucznia

– wybory kandydatów na opiekunów Samorządu Uczniowskiego i Rzecznika Praw Ucznia na rok szkolny 2019/2020

- 30.05.2019r. – prezentacja kandydatów

- 31.05.2019r. – wybory na opiekuna Samorządu Uczniowskiego i Rzecznika Praw Ucznia

- 31.05.2019r. – ogłoszenie wyników wyborów – prezentacja wyników na gazetce SU

Komisja Wyborcza                                                                         Opiekunowie SU

Lech Wiktoria                                                                                      Ewa Osetek

Emilia Truchan                                                                                    Ewa Pogoda

Norbert Rudnicki

Pamela Pasternak – przewodnicząca