Dzieci obchodzące Rocznicę I Komunii Świętej na Mszy Świętej przy Bacówce Wspólnoty Betlejem

1 czerwca 2019

„Pan jest pasterzem moim,
niczego mi nie braknie.
Na niwach zielonych pasie mnie,
nad wody spokojne prowadzi mnie”

W dniu 1.06.2019 r. około 50 osobowa grupa rodziców i dzieci z SP6   SP 3  należących do  parafii św. Jana Kantego w Jaworznie świętowała po raz kolejny Rocznicę I Komunii Świętej. Tym razem miało to miejsce w Parku Gródek, gdzie znajduje się Bacówka Wspólnoty Betlejem.

Spotkanie rozpoczęło się Mszą świętą polową odprawioną w dużym zielonym namiocie przez ks. Mirosława Toszę. Dzieci  brały czynny udział, modląc się, czytając czytania mszalne, śpiewając psalm i piosenki religijne (przy wtórze osiołka Filipa Morisa). Podczas kazania ksiądz Mirosław wskazał jak ważne jest pojednanie  i bliskość Boga z człowiekiem, a tym samym człowieka z człowiekiem.

Po Mszy świętej wszyscy stanęli do rodzinnego zdjęcia. W rozmowie ksiądz Mirek zdradził plany działalności Bacówki. Zapraszał na organizowane w Bacówce  raz w miesiącu, późnym wieczorem spotkania z cyklu „Kino pod Gwiazdami”, czyli nocne projekcje filmów w plenerze. Zachęcał dzieci do zapoznania się ze zwierzętami (owce, osiołki, alpaki, kangury i kucyki), które aż do jesieni będą przebywać w tym cudownym miejscu. Dzieci bardzo się ucieszyły, gdy otrzymały od księdza pozwolenie na karmienie zwierząt specjalnie przygotowanymi produktami – a one tylko na to czekały. To był wielka atrakcja na Dzień Dziecka. Jeżeli jednak komuś trudno było się rozstać z tymi sympatycznymi zwierzakami, to mógł zakupić sobie zwierzątko z wełny ręcznie wykonane lub magnesik na lodówkę.  A jak już się komuś nudziło to po prostu mógł sobie poleżeć na trawie i pooddychać „swojskim powietrzem” lub zachwycić się widokami jak z Chorwacji.

Ponieważ pogoda wszystkim sprzyjała, to po zakończeniu liturgii rozpoczęło się wspólne wielkie grillowanie kiełbasek. Była też kawa i ciasta upieczone przez rodziców i długie rozmowy na różne tematy. To wspólne spotkanie zakończyło się około godziny 14:00.

Ewa Osetek

wycieczka rocznicowa