22 czerwca 2018

"Niech żyją wakacje,

Niech żyje pole i las,

I niebo i słońce,

Wolny , swobodny czas..."

Przemówienie p. Dyrektor Jadwigi Szwed podczas uroczystego zakończenia roku szkolnego 2017/2018 dla uczniów klas I - IV:

Witam serdecznie moją szkolna rodzinę: Was drodzy uczniowie, waszych rodziców i opiekunów oraz wszystkich pracowników szkoły.

Ostatni dzień roku szkolnego zawsze wyzwala w nas pozytywne uczucia, ogarnia nas radość, a nawet euforia, że już za chwilę rozpoczyna się wspaniały czas wakacji. Jestem przekonana, że już w tej chwili Wasze głowy są pełne pomysłów jak spędzicie ten wyjątkowy czas.  Czekają na was piękne miejsca, wspaniałe przygody rodzina i przyjaciele. Z daleka widzę błysk w oczach nauczycieli i rodziców, którzy marzą o przestawieniu zegara na tryb wakacyjny.

Udane, szczęśliwe wakacje to wakacje bezpieczne, dlatego bądźcie przezorni, rozsądni, nie obawiajcie się używać słowa „nie” w sytuacjach namawiania was do czynów złych, niebezpiecznych. Zachowajcie ostrożność nad wodą, w górach, w miejscach natężonego ruchu. Zawsze gdy czujecie zagrożenie zwracajcie się o pomoc do osób, które darzycie zaufaniem lub do instytucji, które dobrze znacie: policja, straż pożarna, pogotowie. Liczę na waszą wiedzę i umiejętności. Wróćcie z wakacji zdrowi i szczęśliwi w nowym roku szkolnym.

Zanim jednak zabrzmi ostatni w tym roku dzwonek podziękujmy sobie wzajemnie za kolejny rok wytężonej pracy, wspólne spotkania, przeżycia, chwile dobre i słabsze , bo przecież życie szkolne składa się właśnie z takich.

Przemówienie p. Dyrektor Jadwigi Szwed podczas uroczystego zakończenia roku szkolnego 2017/2018 dla uczniów klas V - III gimnazjum:

Witam wszystkich  w tak szczególnym dniu, bo koniec roku szkolnego to wyjątkowy czas nie tylko dla uczniów, ale również dla nauczycieli, pracowników szkoły a także rodziców. Wszystkim należy się zasłużony wypoczynek. Po takim, całorocznym wysiłku koniecznym wydaje się napełnienie i ciał i ducha słońcem, siłą, pozytywną energią  która pozwoli nam pracować w kolejnym roku szkolnym. Zanim jednak wręczymy Wam świadectwa, dyplomy, a także nagrody nie możemy zapomnieć, że wśród naszej społeczności są uczniowie, dla których dzisiejszy dzień jest ostatnim dniem pobytu w tej szkole i właśnie do nich chcę skierować kilka słów.

Pożegnania są zawsze trudne, zwłaszcza gdy żegnają się ludzie, którzy przez 3 lata tworzyli jedną wielką szkolną rodzinę. Trudno uwierzyć, że 3 lata minęły tak szybko, pamiętamy doskonale pierwsze dni waszej nauki w szkole, blaski i cienie codziennych zmagań na zajęciach, wspólne imprezy ,wyjazdy, zabawy. Znamy wasze charakterki, humorki, dobre i złe zwyczaje  a wy znacie nasze. Wspólnie przeżywaliśmy  chwile sukcesów, słabości, porażek. Ale cóż coś się kończy, aby zaczęło się cos innego, czekają was nowe wyzwania,  i coraz bardziej dorosły świat. Tylko nie rozpędzajcie się z tą dorosłością, wierzcie nam zdążycie. Uczcie się dokonywać mądrych wyborów, które pozwolą wam spełnić wasze oczekiwania i marzenia. Nowe wyzwania w życiu każdego człowieka dużego czy małego wywołują obawy i strach. Ale jak mówił mały Książę strach trzeba oswoić i zaprzyjaźnić się z nim. Zatem życzę wam abyście oswajali swoich nowych nauczycieli, nowych przyjaciół i nowe sytuacje, a wtedy wszystko się uda, a wy będziecie szczęśliwi.

Kolejne etapy życia kiedyś się kończą, ale zaczyna się coś nowego. Warto ciągle cieszyć się darem życia i pisać tego życia ciąg dalszy. Trafnie Wisława Szymborska napisała, iż „księga zdarzeń zawsze otwarta w połowie”.

W waszej szkolnej wędrówce towarzyszyli wam nauczyciele i wychowawcy ,wspaniali ludzie ,którzy nie tylko dbali o waszą edukację, ale opiekowali się wami w każdej sytuacji (nawet wtedy gdy uważaliście, że jesteście już wystarczająco dorośli), starali się wspierać waszych rodziców w kwestiach wychowawczych. Pozwólcie, że przypomnę  nazwiska waszych wychowawców: Pani Maja Michalik, Pani Sylwia Szymczyk i Pani Marta Romańska, Pani Renata Wołoch-Grabowska. Podziękowania należą się również pozostałym nauczycielom i pracownikom Szkoły, którzy  z wszystkich sił starali się  wyposażyć Was w wiedzę, umiejętności, wskazywali świat wartości. Najlepszym prezentem myślę, będą gromkie oklaski jako wyraz wdzięczności. Myślę, że zachowacie o nas dobre wspomnienia i nie zapomnicie że wasze losy będą nas zawsze interesować.

Teraz jednak czeka was wszystkich czas najwspanialszy i najradośniejszy – wakacje. Życzę , aby były udane, pełne wrażeń i dobrych emocji!

Występ artystyczny uczniów klas trzecich gimnazjalnych:

Dziękujemy Wam za współnie spędzone chwile! Będziemy Was długo wspominać!
                                                                                                                              Wasi młodsi koledzy i koleżanki

zakończenie roku