30 czerwca 2017

Zakończyliśmy rok szkolny 2016/2017. Przed nami WAKACJE :) Jeszcze w pamięci mamy ostatni dzwonek, piosenki śpiewane na uroczystym apelu oraz słowa p. Dyrektor:

"Minął kolejny rok szkolny, rok wytężonej pracy wszystkich, którzy tworzą społeczność szkolną: uczniów, nauczycieli, pracowników szkoły, rodziców. Witam wszystkich bardzo serdecznie. Był to rok zwyczajny i niezwyczajny.

Zwyczajny dlatego, że poświęcony realizacji zadań, którymi żyje szkoła: nauką, pracą, zabawą, rozwijaniem zainteresowań i uzdolnień, zdobywaniem wiedzy i umiejętności.

Niezwyczajny, bo obfitujący w wiele zmian w prawie oświatowym. Szczególnym wydarzeniem dla nas tego roku szkolnego jest fakt, że nie będziemy żegnać szóstoklasistów, pozostaną z nami jeszcze dwa lata. Z pewnością są wśród was zwolennicy i przeciwnicy tej decyzji, ale głowa do góry szóstoklasiści

Bez obaw, jesteście nam bardzo bliscy, dlatego  cieszymy się , że pozostajecie w szkolnej rodzinie

Na pewno już wiecie, ale jeszcze raz przypomnę, że nasza szkolna rodzina po wakacjach powiększy się o uczniów najmłodszych – pierwszoklasistów, ale też starszych, a mianowicie gimnazjalistów z klas drugich i trzecich. Jestem przekonana, że pod auspicjami szkoły podstawowej nr 6  wszyscy uczniowie, nauczyciele, pracownicy i rodzice będą czuć się dobrze, bezpiecznie i  tworzyć wspólnotę. Moje przekonanie zbudowałam na wartościach, które w naszej szkole zawsze były bardzo ważne: rodzinna atmosfera, życzliwość, brak anonimowości.

Zakończenie roku szkolnego  budzi  w nas zawsze bardzo pozytywne odczucia, cieszymy się na nadchodzący czas wakacji, czas wypoczynku i wolności od obowiązków szkolnych. Brak pośpiechu  o poranku, brak sygnału dzwonka szkolnego, popołudnia bez zadań domowych i sprawdzania zeszytów to z pewnością  bardzo miła perspektywa na kolejne dwa miesiące. Jeśli dodamy do tego ciepło letniego słońca, szum morza lub blask jeziora oraz spotkania z przyjaciółmi i bliskimi kraina szczęśliwości gotowa

Zapraszam wszystkich do takiej krainy szczęśliwości, a za dwa miesiące powitam Was ponownie w nowej i jednocześnie starej szkole."

zakończenie roku