Spotkanie z trenerem psów

18 czerwca 2017

Dnia 1 czerwca 2017 roku w świetlicy szkolnej odbyło się spotkanie z niecodziennym gościem - panią Weroniką Ławrynowicz, która jest psim behawiorystą.

Prowadzi hotel i szkołę dla psów w Jaworznie. Na spotkanie przybyła z suczką Ajką, którą przygarnęła z ulicy. Dzieci bardzo ucieszyły się z niespodzianki, a Ajka czuła się bardzo swobodnie. Pani Weronika przygotowała dla dzieci zagadki w postaci akcesoriów dla psa i umieściła je w transporterze. Dzieci dowiedziały się, jak należy właściwie postępować i opiekować się psem. Należy pamiętać, że nie wszystkie psy są takie "grzeczne". Zaznaczyła, że nie należy dotykać żadnego, obcego psa, który wygląda niegroźnie bo może być chory. Największą atrakcją był pokaz umiejętności Ajki, która bardzo chętnie wykonywała różne polecenia. Za zwinność i odwagę otrzymywała smakołyk. Na zakończenie dzieci wykonywały pracę plastyczną, której celem było przedstawienie wspólnych potrzeb człowieka i jego pupila. Jak zwykle wiedza naszych uczestników spotkania nie zawiodła. Wszystkie prace były ciekawe. Wizyta dobiegła końca, a Ajka pomerdała nam ogonkiem ... . Chyba w przyszłym roku znów sie spotkamy.

spotkanie z psem