Spotkanie ze strażakami

31 maja 2017

Dnia 25 maja 2017 roku w świetlicy odbyło się spotkanie z pracownikami Miejskiej Straży Pożarnej w Jaworznie.
.

Dzieci dowiedziały się jak trudna i niebezpieczna jest praca strażaka. Miały możliwość zobaczyć jego strój i przekonać się jaki jest ciężki. Goście przypomnieli dzieciom numery alarmowe pod jakie mogą dzwonić i jakie informacje należy przekazać używając tych numerów. Strażacy poinformowali uczniów jak dbać o bezpieczeństwo własne i innych osób, jak unikać zagrożeń podczas wspólnych zabaw, jak zachowywać się w sytuacjach zagrażających życiu i do kogo zwracamy się z pomocą. Potem dowiedziały się jak wygląda wyposażenie wozu strażackiego. Na zakończenie wykonano pamiątkowe zdjęcie i podziękowano za interesujące i edukacyjne spotkanie.

strażacy