7 lipca 2016

Uroczystość zakończenia roku szkolnego to okazja do wielu wspomnień, przeżyć i podziękowań. Tak było i tym razem, gdy Pani Dyrektor w swoim przemówieniu wspominała mijający rok, dziękowała rodzicom za całoroczną współpracę, a uczniom gratulowała promocji do kolejnej klasy. Oczywiście nie zabrakło też życzeń udanych i bezpiecznych wakacji.

W części artystycznej po raz ostatni mogliśmy zobaczyć naszych szóstoklasistów, którzy swoim występem dziękowali za wspólnie spędzone lata. Dzielnie towarzyszyły im zespoły taneczne działające w naszej szkole.
Wakacje czas zacząć, a słowa Rzecznika Praw Dziecka, niech towarzyszą naszym uczniom w czasie beztroskich zabaw:

Drogie Uczennice, Drodzy Uczniowie,

już za kilka chwil opustoszeją mury Waszych szkół i pełni nowej wiedzy oraz doświadczeń rozpoczniecie upragnione wakacje. Lato wyzwala wiele radości i energii. To okres, w którym Wasze prawo do wypoczynku i czasu wolnego, gwarantowane przez Konwencję o prawach dziecka, jest realizowane w sposób szczególny. Spędzacie więcej niż zazwyczaj czasu poza domem, dłużej pozostajecie bez opieki dorosłych. Świetnie, prawda? Zgadzam się, to znakomita lekcja samodzielności, pod warunkiem jednak, że wszelkie wakacyjne aktywności będziecie podejmować odpowiedzialnie. Beztroskie lato to wyjątkowy przywilej młodości. Przeżyjcie je wraz z bliskimi i przyjaciółmi, tymi na których możecie liczyć. Przewidujcie niebezpieczeństwa, podejmujcie wyłącznie mądre decyzje, nie dajcie się ponieść emocjom. Zaspakajajcie dziecięcą ciekawość, ale bez zbędnego ryzyka. Aktywnie uczestniczcie w życiu kulturalnym, artystycznym czy sportowym – to również jedno z waszych niezbywalnych praw. Korzystając z uroków wakacyjnej zabawy nie zapominajcie o poszanowaniu praw innych osób - kolegów, rodziców, opiekunów. W nadchodzące wakacje aktualne pozostają hasła kampanii społecznej Rzecznika Praw Dziecka – Odwaga ratuje życie (www.odwagaratujezycie.pl). Odwaga to przede wszystkim umiejętność podejmowania mądrych decyzji, zdolność do asertywnych postaw, odpowiedzialność za siebie i bliskich.

Wszystkim życzę dużo słońca i uśmiechu! Wypoczywajcie bezpiecznie!

Najserdeczniej pozdrawiam,
Wasz Rzecznik Marek Michalak

poczet sztandarowy szkoły

taniek kl. 1aib

taniec kl.1c

taniec kl6b

Uczniowie wzorowi, klasy IV i V:

wzorowi 4a

wzorowi 4b

wzorowi5a

wzorowi5b

Gratulujemy wysokich wyników w nauce!