Pierwsza pomoc

7 lipca 2016

Jak sprawdzić przytomność? Jak sprawdzić czy osoba poszkodowana oddycha? Jak prawidłowo przeprowadzić akcję resuscytacyjną? Jak obsługuje się automatyczny defibrylator AED?

Tę praktyczną dawkę wiedzy otrzymali uczniowie klasy I a. 22 czerwca 2016 roku pracownik Wydziału Centrum Powiadamiania Ratunkowego Pani Anastazja Gibała przeprowadziła zajęcia dotyczące udzielania pierwszej pomocy oraz zasad działania numeru alarmowego 112.  Dzieci dowiedziały się m.in. kiedy należy dzwonić na numer alarmowy 112 i w jaki sposób skutecznie przekazać informację o zdarzeniu, którego są świadkami. Zajęcia obejmowały część teoretyczną, praktyczne ćwiczenia na fantomach oraz instruktaż i obsługę automatycznego defibrylatora. Dzieci nauczyły się jak prawidłowo wykonać resuscytację i jak działa defibrylator. Na koniec dzielne dzieci zostały nagrodzone drobnymi upominkami. Mamy nadzieję, że wiedza przekazana na spotkaniu zaprocentuje w razie wystąpienia sytuacji zagrożenia. Wiedza bezcenna! Zwłaszcza w przededniu wakacji. Pierwszaki już wiedzą, że wybierając numer alarmowy 112, na pewno nie zamówią pizzy!

nauka na fantomie